V Spotkania z Muzyką Dawną CHANTERELLE FESTIVAL

12 stycznia 1997 r.  – to  XI Salon Muzyczny Jadwigi Jankielewicz, w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, zat.  „Wigilia w Opatówku”;  w programie kolędowo – karnawałowym  wystąpił Poznański Chór Kameralny przy Towarzystwie Muzycznym im H. Wieniawskiego pod dyr. Prof. Stanisława Kulczyńskiego

W dniach od 30 maja do 1 czerwca 1997r. – V Chanterelle Festival gościł tylko w Gołuchowie.

Zorganizowano 6 koncertów. Otworzył festiwal 30 maja 1997 Chór Nauczycielski St. Wiechowicza – dyr. Jerzy Wojtaszek, następnie zaprezentowali się: Kwartet ENTR’ACTE ENSEMBLE z Łodzi. Również w piątek 30 maja o godz. 20.00, podczas  Biesiady Staropolskiej wystąpiło Bractwo Lutni z Dworu na Wysokiej Antoniego Pilcha. Trzeci koncert w sobotę 31 maja – to Kwartet WILANÓW w składzie Tadeusz Gadzina – I skrzypce, Paweł Łosakiewicz – II skrzypce, Ryszard Duź – altówka i Marian Wasiółka – wiolonczela z muzyką Klasyków wiedeńskich.  Po koncercie dyr. Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie osobiście oprowadził festiwalowych Gości-melomanów po kompleksie parkowo-pałacowym, z pokazową zagrodą zwierząt jako główną atrakcją niezwykle zdrowej i interesującej wycieczki. Wycieczka była przerywnikiem w cyklu koncertów, więc o godz. 21.00 na dziedzińcu zamkowym czekał już zespół CHUDOBA.  Słowiański folk i Zespół CHUDOBA – tradycyjny już koncert Specjalny dla Mecenasów i Sponsorów.                                W niedzielę 1 czerwca – koncerty finałowe – Niemiecką muzykę sakralną XVII i XVIII w. zaprezentowali: Olga Pasiecznik – sopran i Marek Toporowski – pozytyw organowy. Koncert ostatni: Zespół Kameralny Cerkwi Prawosławnej  Oktoich z Wrocławia.
XII Salon Muzyczny Jadwigi Jankielewicz w sobotę 6 grudnia 1997r – Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie „Stara Powozownia” i  „Romans klasyki z jazzem”
Gościem specjalnym był Marcin Kydryński, jego gośćmi byli: Romuald Erenc – gitara klasyczna i Zbigniew Brzyszcz -Marek  – saksofon tenorowy.
Koncert połączony był z promocją książki Marcina Kydryńskiego „Chwila przed zmierzchem”, opowieści Marcina o Afryce łączyły się z muzyką, pasją Marcina i Jego Przyjaciół