od tego roku – 2001 – funkcjonuje nowa nazwa festiwalu

IX Spotkania Muzyki CHANTERELLE FESTIVAL

bowiem spotkania muzyki z ludźmi i ludzi z muzyką są jego istotą

I Koncert z cyklu  „W taki piękny zimowy wieczór” ‘2001, 25 stycznia 2001 roku w Konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim, prof. Stefan Stuligrosz i Chór Chłopięcy i Męski „Poznańskie Słowiki”
IX edycja Festiwalu Chanterelle – w dniach 21 – 24 czerwca 2001 r. w Ostrowie Wlkp. i w Gołuchowie  pod hasłem: „…Świat nie wymyślił dotąd nic piękniejszego nad miłość i muzykę…”. Wystąpili: OKTOICH – Zespół Cerkwi Prawosławnej z Wrocławia, Chór Nauczycielski im St. Wiechowicza z Ostrowa – koncert Inauguracyjny w Konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim.
W Zamku w Gołuchowie:  Zespół Muzyki Dawnej DEKAMERON Anna Mikołajczyk – sopran i Tomasz Stańko – trąbka w koncercie CANTIGAS DE SANTA MARIA.
Joanna Kozłowska – sopran, Andrzej Tatarski – fortepian, Michał Marzec – tenor,
Adam Klocek – wiolonczela, Leszek Możdżer – fortepian
oraz Andre Hubner-Ochodlo SHALOM.
W ostatnim koncercie IX edycji wystąpił Kwartet WILANÓW i 13-letni Kacper Nowak, wiolonczelista z Ostrowa Wielkopolskiego, uczeń Poznańskiej Szkoły Talentów, w ramach promocji talentu. Artyści udzielili Kacprowi specjalnej lekcji mistrzowskiej, a udział w tej lekcji w Warszawie był dla Kacpra największym przeżyciem, które – jak twierdzi, pozostanie w nim na całe zycie. To był piękny i WIELKI GEST Artystów Kwartetu WILANÓW.
XIX Salon Muzyczny Jadwigi Jankielewicz’2001 w Pałacu Stieglerów w Sobótce. 1 grudnia 2001 r . Guitarinet Duo – Jan Jakub Bokun – klarnet, Krzysztof Pełech – gitara klasyczna
oraz uczniowie Ostrowskiej Szkoły Muzycznej z klasy gitary Jarosława Koconia: Tomasz Fechner i Hubert Ampuła