Artyści – Wykonawcy „CHANTERELLE FESTIVAL”
Ostrów Wielkopolski – Gołuchów
1993 – 2011

Goście specjalni festiwalu:

Prof. Włodzimierz Kotoński, – w 2002 roku, z okazji 10-lecia FESTIWALU zadedykował CHANTERELLE utwór – „Wilanowskie pejzaże” na kwartet smyczkowy i flet, a światowe prawykonanie (Kwartet WILANÓW i Elżbieta Gajewska) miało miejsce w Gołuchowie,  16 czerwca 2002 roku.

Prof. Krzysztof Meyer,  – w 2005 roku prezentował swoje kompozycje (z Kwartetem Wieniawskiego).  Kompozytor spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Muzycznych w Ostrowie Wlkp, opowiadając o swojej drodze artystycznej, o problemach współczesnego artysty-muzyka, poświęcając podczas dyskusji dużo uwagi artystycznym problemom uczniów, następnego dnia spotkał się z dziećmi, uczestniczącymi w koncercie specjalnie im poświęconym i z melomanami festiwalu

Wokaliści:

Jadwiga RappeJoanna KozłowskaOlga Pasiecznik,
Piotr Kusiewicz, Jacek Laszczkowski,  Edyta Ciechomska,   Elżbieta Pańko,

Witold Żołądkiewicz, Józef FraksteinJadwiga T. Stępień,   Piotr Łykowski,
Kira Boreczko, Galina KuklinaAgata Zubel, Marta Boberska, Jarosław Bręk,

Magdalena NowackaMichał MarzecAnna Mikołajczyk-Niewiedział,
Anna Karasińska, Krzysztof SzmytHayat Chaoui, Katarzyna Wiwer-Monita,

Robert Pożarski,   Constanze Backes,
Lilianna ZalesińskaJoanna Trafas, Adrianna Bujak,

Instrumentaliści:

fletJadwiga Kotnowska, Elżbieta Gajewska, Łukasz DługoszAgata Kielar,

skrzypceSimon Standage, Esther Hoppe, Agata Sapiecha, Adrian Levine, Blanka Bednarz, Heghine MkrtchyanRafal Zambrzycki-PayneUlrike Scobel, Ulrike Titze, Radosław Pujanek, Agnieszka Marucha

gitara klasycznaKrzysztof Pełech, Marek Długosz, Łukasz Kuropaczewski, Michał Nagy, Krzysztof Cyran

harfaAnna Faber, Agnieszka Kaczmarek

klarnetEduard Brunner, Jan Jakub Bokun, Paweł Drobnik

trąbkaTomasz Stańko, Igor Cecocho

klawesynWładysław Kłosiewicz, Marek Toporowski, Jan Katzschke , Irene Klein, Monika Kornel /Sydney/, Justyna Dolot

fortepian – Adam Makowicz,  Leszek MożdżerIgor TchetuevLouis Schwizgebel-WangUeli Wiget,  Andrzej Tatarski,  See Siang WongBenjamin Engeli, Krystyna Borucińska, Andrzej Jungiewicz

wiolonczela – Adam Klocek, Mark Caudle , Maximilian Hornung, Cheung Chau, Juliane Gilbert, Rafał Kwiatkowski

saksofonJoël Versavaud, Dorota Samsel

akordeonMichał Moc – kompozytor i akordeonista

Zespoły kameralne:

Zespoły Muzyki Dawnej:

Chóry:

Zespoły Wokalne:

Aktorzy:

Gustaw Holoubek,  Jerzy Zelnik,  Jerzy Radziwiłowicz,  Olgierd Łukaszewicz,
Dariusz Jakubowski, Jan Korwin-Kochanowski

Osobowości piosenki literackiej:

Andre Hubner-Ochodlo – Teatr ATELIER
Mirosław Czyżykiewicz – bard, poeta, malarz
Jan Jakub Należyty – bard, autor książek, scenarzysta telewizyjny, felietonista.
Basia Stępniak–Wilk – śpiewająca autorka i kompozytorka z zespołem

Zespoły folkowe /klasyka i tradycja/

Oraz