Zamek Książąt Czartoryskich w Gołuchowie
Sobota 17 listopada, godz. 18.00 2012 roku

Ballada o świecie, którego już nie ma


Quartet Klezmer Trio

Zespół wykonuje tradycyjną wokalno-instrumentalną muzykę klezmerską: żydowską i bałkańską.  Klasycznie wykształceni, zawodowi muzycy gwarantujący najwyższy poziom wykonania. Razem tworzą zestaw idealnie współbrzmiący i najlepiej oddający klimat i różnorodność muzyki klezmerskiej.
Muzycy koncertują na wielu scenach w kraju i za granicą, zawsze wzbudzając swymi występami emocje i spore zainteresowanie. Koncerty QKT to niezwykła podróż po krainie klezmerskich dźwięków i opowieści. Ballada o świecie którego już nie ma…   „… Klezmerem trzeba się urodzić. Trzeba mieć tę iskrę. jeśli bardzo pokocha się muzykę i ona wejdzie w serce, wtedy można nazwać się klezmerem.  Magda Brudzińska jest niezwykle utalentowaną wokalistką, ma piękny głos i tę iskrę ma…” Leopold Kozłowski ” Ostatni Klezmer Galicji”
Quartet Klezmer Trio to trzy osoby i cztery instrumenty:

Magda Brudzińska – śpiew i altówka
Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie klasie altówki.
Swoje doświadczenie muzyczne zdobywa uczestnicząc w różnych projektach i formacjach. Od lat współpracuje z wieloma orkiestrami i zespołami kameralnymi.
Muzyczne zainteresowania i pasje Magdy dotyczą także muzyki rozrywkowej: występowała na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, jako muzyk sesyjny brała udział w nagraniach z zespołami bluesowymi, jazzowymi, rockowymi i pukowymi, jest także laureatką popularnego programu „Szansa na sukces”
Od kilku lat zajmuje się muzyką klezmerską w której idealnie wykorzystuje swój niepowtarzalny głos i umiejętności instrumentalne.

Oskar Gut – akordeon
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie klasie akordeonu. Uczestniczył między innymi w Internationale Bach Akademie, Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu Teatralnym w Sankt Petersburgu, Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Monachium, Festiwalu Heidelberger Herbst oraz kursach midtrzowskich prowadzonych przez profesorów: Matti Rantanena (Finladia), oraz prof. Elizabeth Moser (Niemcy).
Współpracuje z PWST, Państwową Filharmonią i Teatrami w Krakowie oraz Teatrem im. Witkacego w Zakopanem. Nagrywał dla radia i telewizji. Koncertował w kraju i za granicą (Austria,  Francja, Izrael, Niemcy, Rosja). Pracuje z młodzieżą w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole  Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Państwowej Szkole Muzycznej w Zakopanem.

Jarek Wilgosz – Kontrabas
Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Kontrabasista z wykształcenia i zamiłowania. Gra każdą dobrą muzykę, z przyjemnością udziela swego basowego brzmienia w różnych formacjach. Laureat głównej nagrody w konkursie Debiuty festiwalu piosenki w Opolu, dwukrotny laureat festiwalu Nowa Tradycja: z własną formacją KLEZZMATES, oraz jako basista w zespole Joanny Słowińskiej. Od lat funkcjonuje na Krakowskim Kazimierzu, współpracował z wieloma formacjami i instytucjami. Od 2009 współpracuje z QKT. Chętnie bierze udział w ciekawych projektach: Zakopiańskiego Teatru Witkacego, Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice, etc. Jako muzyk orkiestrowy współpracuje z Orkiestrą Opery Krakowskiej.