W niedzielę, 20 maja 2012 r, godz. 17.00 w Pałacu Lipskich w Lewkowie
Koncert dla Dzieci, Rodziców i Dziadków

Projekt z cyklu koncertów dla dzieci „Wzrastanie przez słuchanie” autorstwa Aleksandry Batog i Magdaleny Lisak, połączony z baśniami, opowieściami, warsztatami i wierszami dla dzieci.

Wystąpi Lorien TRIO – polskie trio harfowe

Flet, altówka i harfa – trzy instrumenty o tajemniczej, delikatnej barwie dźwięku. Ich partie kojarzą się ze światem uczuć i piękna.Zestawienie tych instrumentów daje magiczny efekt. Nie dziwi zatem, że powstało wiele wspaniałych i urzekających dzieł właśnie na taki skład instrumentalny. W Polsce jednak ten arcyciekawy repertuar jest stosunkowo słabo znany, gdyż brakuje zespołów instrumentalnych gotowych do zaprezentowania tych utworów szerokiej publiczności.

Tę lukę postanowiły zapełnić trzy młode artystki, występujące nadto wspólnie na licznych koncertach i festiwalach w ramach Orkiestry Muzyki Nowej: flecistka Alicja Lizer-Molitorys, altowiolistka Aleksandra Batog oraz Agnieszka Kaczmarek-Bialic grająca na harfie. Założony w 2004 roku zespół kameralny (początkowo o nazwie „Taratto”), ma na swym koncie występy w pięknych wnętrzach muzeów: w Gliwicach, Będzinie Bytomiu, Katowicach, Łodzi, Raciborzu, Toruniu, Bielsku-Białej. W roku 2005 zespół otrzymał zaproszenie na koncert w Instytucie Polskim w Wilnie, natomiast w roku 2008 trio harfowe koncertowało w Turcji na zaproszenie Ambasady Polskiej w Ankarze. Artystki stale poszerzają repertuar poszukując nowatorskich brzmień, dlatego zamawiają u kompozytorów nowe utwory kameralne. Na koncercie prawykonań, podczas IV Festiwalu Muzyki Nowej w Bytomiu, artystki zaprezentowały trzy utwory, które napisali ukraińscy kompozytorzy Aleksandr Shymko i Maxim Shorenkov oraz Michał Kirkoff z Bułgarii. Koncert transmitowało Polskie Radio Program II. W grudniu 2008 w sali koncertowej „Symfonia” Akademii Muzycznej w Katowicach zespół dokonał światowej premiery tria ukraińskiego kompozytora Zoltana Almashi. Natomiast w chwili obecnej na biurku fińskiego kompozytora Pertti Javala powstaje nowy utwór na flet, altówkę i harfę, które zespół planuje prawykonać jeszcze w tym roku. We współpracy ze Śląskim Towarzystwem Muzycznym, trio harfowe zaangażowało się w czynne propagowanie muzyki dla dzieci i młodzieży w województwie śląskim. Zespół prezentuje programy koncertowe m. in. „Ogród radości i smutku” oraz „Księga tajemnic nocy” wzbogacone wirtuozowskim repertuarem duetu flet i harfa.