Zapraszamy w sobotę, 26 maja 2012 r, godz. 19.00 do SYNAGOGI W  Ostrowie  Wielkopolskim

na występ Anny RIVEIRO z zespołem

Zespół ANNY RIVEIRO (Grupo RIVEIRO) tworzą wybitni muzycy specjalizujący się od lat w muzyce dawnej oraz ludowej i etnicznej. W 2011 zespół został zaproszony z programem LUNAS OLVIDADAS na X Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sefardyjskiej w Kordobie (Hiszpania).
Anna Jagielska-Riveiro wykonuje muzykę w wielu stylach swobodnie posługując się różnorodnymi technikami wokalnymi, jednak w jej twórczości muzyka sefardyjska ma wyjątkowe znaczenie. Od wielu lat zajmuje się dogłębnie kulturą sefardyjską i jest w tej dziedzinie wybitną specjalistką – w jej bogatej dyskografii znajdują sie 4 płyty o tematyce sefardyjskiej. Od paru lat współpracuje tez ściśle z Instytutem Cervantesa w Warszawie, pod którego patronatem w roku 2008 ukazała się płyta: LUNAS OLVIDADAS – Zapomniane księżyce (również patronat Polskiego Radia PR 2).
Obok tradycji muzycznych Hiszpanii artystka zajmuje się muzyką z szeroko pojętego kręgu kultury żydowskiej. W roku 2010 założyła zespól MAAYAN, w którego repertuarze poza pieśniami sefardyjskimi znajdują się również pieśni jidysz a także stare pieśni hebrajskie. W 2011 ukazała się płyta zespołu z muzyką sefardyjską: DOS AMANTES – Sephardic songs będąca rejestracją koncertu, który odbył się 6 listopada 2010 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
Anna Jagielska-Riveiro stale koncertuje w Polsce i zagranicą (występowała m.in. w Hiszpanii, Meksyku, Francji, Anglii, we Włoszech, w Niemczech i na Litwie). Jest zapraszana na międzynarodowe festiwale związane z muzyką sefardyjską i żydowską w Polsce i zagranicą jak też na festiwale muzyki dawnej i muzyki świata (world music).
Największy wpływ na rozwój jej głosu miała praca z wybitnymi śpiewaczkami:  Jadwigą Dzikówną (Polska), Romaną Krebsówną (Polska), Evelyn Tubb i Vivien Ellis (Anglia) oraz Montserrat Figueras (Hiszpania). Nagrywała dla radia i telewizji, dokonała też nagrań fonograficznych w tym płyt: „DOS AMANTES – Sephardic songs” (Riveiro Music 2011)
„LUNAS OLVIDADAS – Zapomniane księżyce – Pieśni sefardyjskie” (Riveiro Music 2009)
„CANTIGAS DE AMIGO – Songs to a lover” (Riveiro Music 2008) „NOCHA LATINA – Noc latynoska” (2001)  „CANTOS DE LA ESPANA ANTIGUA – Pieśni dawnej Hiszpanii” (2000)
„ARVOLICOS D’ALMENDRA – Drzewka migdałowe” – Pieśni sefardyjskie (2000)
Artystka włada biegle językami: hiszpańskim, francuskim i angielskim.
Więcej informacji o artystce i programie na stronie: www.riveiro.art.pl