Koncerty w maju – WIOSNA Chanterelle – to sobota 19 maja – Koncert Prolog w Konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim i  niedziela 20 maja – Wiosenne Preludium dla dzieci w Pałacu w Lewkowie

W sobotę 19 maja o godz. 20.00 zapraszamy do Konkatedry na spotkanie z
Charyzmatycznym zespołem Schola Gregoriana Pragensis; to jeden z najznakomitszych chorałowych zespołów w Europie.


Zespół został założony w 1987 roku przez Davida Ebena, który ukończył w Paryskim Konserwatorium kierunek dyrygentura śpiewu gregoriańskiego i przez kilka sezonów prowadził Paryski Chór Gregoriański (Choeur Gregorien de Paris). Schola przeznacza wiele czasu na nagrania i koncerty, w kraju i za granicą: Włochy, Hiszpania, Słowacja,  Węgry, Izrael, Francja, Belgia, Holandia, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Norwegia, Szwecja, Israel i Polska (m.in. w ramach „Wratislavia Cantans“ we Wrocławiu, „Gaude Mater“ w Częstochowie, „Wieczorów Wawelskich” w Krakowie czy galowego koncertu w kościele Ewangelickim w Warszawie zorganizowanym przez Filharmonię Narodową). Nagrania zespołu nagradzane były wieloma nagrodami (Choc du Monde de la Musique, 10 de Repertpoire, Golden Harmony Award dla czeskiej płyty roku za CD „Rosa Mystica“).

Dzięki intensywnym studiom nad średniowiecznymi źródłami w repertuarze zespołu znajduje się wiele rzadkich, nowo odkrytych kompozycji z wieków od XIII do XV.  Koncerty prezentują publiczności programy złożone z dzieł pochodzących z początków europejskiej kultury muzycznej, lecz przedstawianych w żywy i emocjonalnie zaangażowany sposób. Spotkanie z Zespołem pozostawia zawsze niezapomniane, mistyczne wręcz wrażenie, ich prezentacje – to mistrzostwo najwyższej klasy.

Natomiast niedziela 20 maja w Lewkowie, to koncert dla najmłodszych, dla dzieci i proszę – dajcie szansę dzieciom pokażcie, że można słuchać muzyki, która uczy i uspakaja.


TRIO Harfowe „Lorien Trio” – flet, altówka i harfa – trzy instrumenty o tajemniczej, delikatnej barwie dźwięku. Ich partie kojarzą się ze światem uczuć i piękna. Zestawienie tych instrumentów daje magiczny efekt.

A dlaczego dzieci?

„Gdy dziecko w ważnym dla swego rozwoju wieku 6 – 16 lat nie przeciśnie się przez prąd wielkiej, prawdziwie artystycznej muzyki, w późniejszych latach już nigdy nie będzie jej potrzebowało” (Zoltan Kodaly)
dajcie szansę swemu dziecku – przyjedźcie do Lewkowa w niedzielę 20 maja o godz. 17.00 !! Zapraszamy